Späť

MERCHANDISE SLOBODNEJ EURÓPY NA RUKAHORE SHOP!

Všetky naše produkty (CD, LP, tričká a odznaky), ktoré momentálne ako kapela máme k dispozícii, je možné zakúpiť len cez nižšie uvedený link. 
V prípade všetkých tričiek a odznakov ide navyše o exkluzívny shop, keďže nikde inde (okrem našich jesenno-zimných koncertov) tento tovar nie je a nebude k dispozícii..

https://shop.rukahore.sk/slobodna-europa

Najbližšie koncerty Všetky

Nájdete nás na Facebooku

Biografia

Skupina Slobodná Európa vznikla tesne po nežnej revolúcii koncom roku 1989 (verejnosti dáva o sebe vedieť o čosi neskôr vo februári 1990), kedy pri jednom stole v kedysi legendárnej bratislavskej pivárni Stará sladovňa (Mamut) sedeli spolu gitarista Sveťo Korbeľ, basák Braňo Alex, bubeník Peter "Ozi" Hurtig (všetci traja práve čerstvo odídení, resp. odchádzajúci z kapely Zóna A) a spevák Miloslav „Whisky“ Láber. Od tohto momentu sa začala písať história tejto skupiny, ktorá si prešla nebom i peklom, výslniami i pádmi, ale stále je tu a stále patrí medzi vlajkové lode rock´n´rollu na celom území Slovenska a Čiech. V roku 2019 slaví už 30 rokov svojej existencie! Všetky podstatné info z doterajšej 30-ročnej histórie Slobodnej Európy sú uvedené v sekcii Biografia...